Ai w edukacji Nemus.pl
Sztuczna inteligencja w edukacji

AI dla nauczycieli

Dzięki takiemu szkoleniu nauczyciele będą w stanie rozwijać umiejętności związane z technologią sztucznej inteligencji, co przekłada się na lepszą jakość nauczania i bardziej atrakcyjne lekcje dla uczniów.

Zobacz szczegóły
Specjalizujemy się w szkoleniach z obsługi

MS Excel

Prawie wszyscy mamy do czynienia z arkuszami kalkulacyjnymi w codziennej pracy. Dzięki naszym szkoleniom nauczysz się tworzyć wydajne i odporne na błędy użytkownika arkusze dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.
Zobacz szczegóły
Spreadsheets
Programming
Szkolimy również z programowania

VBA

Visual Basic for Applications to bardzo prosty język służący do pisania makr (makropoleceń) dzięki, którym zautomatyzujesz swoja pracę i rozszerzysz możliwości swoich arkuszy o dodatkowe funkcjonalności.

Zobacz szczegóły

Bazy danych a szczególnie problemy z nimi często przychodzą z zaskoczenia. Pierwszym programem do zarządzania bazami często staje się MS Access. Jest stosunkowo prosty w obsłudze i ma sporo możliwości. 

Zobacz szczegóły
Nemus Szkolenia komputerowe - MS Access
Data center concept with people working on laptop, managing and accessing control data on server . Can used for Web banner, landing page, web template. Modern flat vector illustration

W dzisiejszych czasach świat jest mocno nasycony danymi. Zastanawiasz się jak zbudować wydajną i efektywną bazę danych? Brakuje Ci wiedzy z zakresu programowania T-SQL? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskasz poznając najpopularniejsze systemy do zarządzania bazami danych od podszewki.

Zobacz szczegóły
Nemus Szkolenia - pierwsza pomoc - BLS AED RKO CPR

Każdy z nas powinien znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Powyższa ilustracja wskazuje w kolejnych krokach odpowiednie zachowanie przy udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku osoby dorosłej.

Szkolenia z pierwszej pomocy są obowiązkiem każdego z pracodawców.

Zobacz szczegółyJak wyglądają nasze szkolenia komputeroweBusiness meeting concept. Office life. Brainstorming. Vector flat illustration

Organizacja szkolenia


1
Krok
Kontakt

Przede wszystkim porozmawiajmy! 

Zaczynamy od ogólnej rozmowy, zbieramy podstawowe informacje i przygotowujemy wstępną ofertę. Następnie uzupełniamy szczegóły i wszystkie zebrane ustalenia potwierdzamy pisemnie.

Na tym etapie ustalamy:

Termin szkolenia

Na życzenie klienta szkolenia mogą odbywać się również w godzinach popołudniowych i wieczornych, dotyczy to również weekendów. Naszym trenerom zdarzało się nawet prowadzić szkolenia na nocnej zmianie.

Liczbę uczestników

Standardowo grupa szkoleniowa to od 5 do 10 osób, ale możemy zorganizować szkolenie w mniejszych lub większych grypach szkoleniowych.

Miejsce szkolenie

Na tym etapie ustalamy, czy szkolenie odbędzie się w siedzibie klienta, czy w innej lokalizacji. Jeżeli szkolenie odbywa się poza siedzibą klienta to ustalamy kto odpowiada za wynajem sali i ewentualny catering.

Sprzęt

Ustalamy, czy uczestnicy będą korzystali ze swoich komputerów, czy to my mamy zapewnić sprzęt. Ustalenia dotyczą również wyposażenia sali szkoleniowej.

Język i wersje oprogramowania

Precyzujemy kwestie wersji i języka oprogramowania, na którym będziemy pracować podczas szkolenia. Możemy przygotować szkolenie w wersji polskiej, angielskiej a dla niektórych zagadnień również w niemieckiej.

1
Krok
Badanie potrzeb

W drugim kroku staramy się w jak największym stopniu dopasować szkolenie do potrzeb uczestników. Naszym celem jest przygotowanie szkolenie, które na prawdę wniesie wartość w codzienną pracę i uczyni ją bardziej efektywną i przyjemniejszą.

Na tym etapie ustalamy:

Ilość grup i ich poziom

Ważne jest, aby osoby w jednej grupie prezentowały podobny poziom umiejętności. Trener oczywiście na początku każdego szkolenia realizuje małą powtórkę i wprowadzenie, ale jeśli pomiędzy uczestnikami są zbyt duże różnice, to szkolenie może przynieść gorszy od zamierzonego efekt. Słabszych uczestników jeszcze bardziej przerazi i zniechęci a mocniejszych znudzi. Razem musimy zadbać, aby tak się nie stało.

  • Aby odpowiednio określić poziom uczestników proponujemy:
  • Wstępny test dla uczestników.
  • Rozmowę telefoniczną z trenerem.
  • Wizytę trenera w siedzibie klienta w celu konsultacji.

Czas trwania szkolenia

Standardowo większość szkoleń przewidziana jest na 16 godz. dydaktycznych realizowanych w dwa dnia. (W rzeczywistości 7-8 godz. zegarowych dziennie w zależności od długości przerw). Oczywiście na życzenie klienta możemy ten czas skrócić pomijając pewne tematy lub wydłużyć dając możliwość wykonania większej ilości ćwiczeń bądź poruszenia większej liczby zagadnień.

Możemy również rozbić szkolenie na większą liczbę dni z mniejszą ilością godzin każdego dnia np.: 4 dni x 4 godz. dydaktyczne.


1
Krok
Przygotowanie szkolenia

Teraz zajmujemy się przygotowaniem materiałów szkoleniowych, rezerwacją sali, rezerwacją czasu trenera oraz przygotowaniem sprzętu i oprogramowania komputerowego.

Na tym etapie ustalamy i przygotowujemy:

Trenera
Ustalamy, kto poprowadzi szkolenie i przekazujemy klientowi informacje o trenerze a trenerowi kontakt do osoby odpowiedzialnej za szkolenie po stronie klienta.

Miejsce szkolenia

Potwierdzamy wszystkie szczegóły odnoście miejsca szkolenia. Szczególnie jeśli szkolenie odbywa się poza siedzibą klienta i wiąże się z cateringiem, czy noclegiem.

Listę uczestników

Ostatecznie potwierdzamy listę uczestników i harmonogram szkolenia.

Materiały

Przygotowujemy materiały dla uczestników szkolenia. W zależności od szkolenia mogą to być: książki, skrypty, pendrive'y z ćwiczeniami, notatniki, certyfikaty, itp.

1
Krok
Realizacja szkolenia

Wszystko gotowe, pozostało już tylko szkolić! 

Realizujemy spotkania trenera z grupami szkoleniowymi, czuwając nad całością i sprawdzając, czy wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Na tym etapie:

Realizacja materiału

Trener dba o zrealizowanie materiału, ale również o zaspokojenie potrzeby wiedzy uczestników, dostosowując tempo szkolenia i modyfikując na bieżąco zagadnienia tak, by jak najlepiej dopasować szkolenie do danej grupa a nawet indywidualnego uczestnika szkolenia.

Podsumowanie

Pod koniec każdego szkolenia przewidziany jest czas na podsumowanie i powtórkę. Jeśli uczestnicy nie robili tego podczas szkolenia (na co zwracamy uwagę i gorąco zachęcamy na samym początku spotkania) to teraz jest czas na pytania i przykłady z życia wzięte.

Gratulacje!

Na końcu każdego szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia.

Wsparcie poszkoleniowe

Umożliwiamy uczestnikom naszych szkoleń kontakt z trenerem i pomoc z jego strony w zagadnieniach związanych z tematyką szkolenia.

1 dzień extra - w promocyjnej cenie.

Często, kiedy po szkoleniu uczestnicy wprowadzają zdobyte umiejętności w życie trafiają na problem, który wychodzi poza zagadnienia poruszane na szkoleniu lub zapominają o niektórych niuansach. W odpowiedzi na tę potrzebę wychodzimy z propozycją jednego dodatkowego dnia szkolenia w promocyjnej cenie dla wcześniej szkolonej grupy w celu rozwiania wątpliwości i pomocy we wdrożeniu zdobytych umiejętności.

1
Krok
Podsumowanie szkolenia

To moment, w którym chcemy podzielić się spostrzeżeniami, które poczynił trener podczas szkolenia. Prosimy również o ocenę naszej pracy.

Ocena i feedback

Po każdym szkoleniu prosimy uczestników o anonimowe wypełnienie krótkiej ankiety, której celem jest ocena szkolenia i uzyskanie informacji o tym co w przyszłości możemy zrobić jeszcze lepiej. Cenimy zdanie naszych klientów i chcemy cały czas się zmieniać i rozwijać, aby spełniać ich oczekiwania.

Badanie potrzeby szkoleniowej

Jeśli podczas takiego spotkania jakim jest szkolenie komputerowe dowiemy się czegoś wartościowego to również chętnie podzielimy się tymi informacjami z klientem. Bywa, że ujawnia się potrzeba dalszych lub/i innych szkoleń, czy zauważamy możliwości zmiany sposobu organizacji dokumentów lub dostrzegamy szansę ułatwienia pracy  i oszczędności środki poprzez wprowadzenie innych rozwiązań sprzętowych.

Nasi trenerzy to specjaliści i praktycy z wieloletnim doświadczeniem w pracy przy różnych projektach związanych z IT, tak i w małych jak i w dużych międzynarodowych przedsiębiorstwach, którzy służą swoja radą.

Happy diverse students celebrating graduation from school or colleges, holding diplomas and certificates. Flat vector illustration for education, university party, academic success concept

Poziomy szkoleń komputerowych


Poniżej prezentujemy nasze ogólne podejście do podziału materiału szkoleniowego.
Proponujemy standardowo trzy poziomy szkoleń, które dodatkowo wzbogaciliśmy o poziom "Od początku" oraz poziom "Extra". Dla mniej zaawansowanych użytkowników sprzętu komputerowego proponujemy poziom "Od początku". Poziom "Extra" z kolei skierowany jest do osób, które standardowe szkolenia mają już za sobą i chciałyby poznać zagadnienia, które znajdują się poza kanonem, ponieważ nie są najważniejsze co nie znaczy, że nie są ciekawe i użyteczne.

Poziom początkujący

Jest to szkolenie skierowane do osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z danego programu i czują się niepewnie w samej obsłudze komputera

Poziom podstawowy

Szkolenie dla użytkowników, którzy zaczynają przygodę z wybranym programem.

Poziom średniozaawansowany

Szkolenie dla osób, które znają dany program i pracują w nim na co dzień, ale chciałby podnieść poziom swoich umiejętności i wykorzystywać więcej jego możliwości.

Poziom zaawansowany

Szkolenie dla osób, które dobrze znają program i radzą sobie z obsługą większości jego narzędzi, ale chciałby poznać zaawansowane narzędzia i stać się ekspertami.

Poziom extra

Szkolenie uzupełniające dla osób, które bardzo dobrze znają już program i chciałby poznać ciekawe użycie narzędzi, triki i smaczki danego środowiska. Większość szkoleń na rynku posiada bardzo podobny program ponieważ potrzeby użytkowników są dość zbliżone i szkolący skupiają się na najczęstszych problemach i sposobach ich rozwiązywania.
Nasza firma również w trzech powyższych poziomach skupia się na zagadnieniach najbardziej użytecznych i zaspokajających potrzeby każdego użytkownika.
Poziom Extra to propozycja dla osób, które uczestniczyły już w standardowym szkoleniu i chciałby zobaczyć funkcje często pomijane, na rzecz tych sztampowych, a niemniej ciekawe.

Szyte na miarę

Szkolenie przygotowane pod konkretne potrzeby klienta. Bywa, że zgłasza się do nas klient, który chciałby skupić się na konkretnych narzędziach i umiejętnościach, które mają posiąść uczestnicy kursu. Niekiedy klient potrzebuje również rozwiązania konkretnego problemu czy zagadnienia, które pojawiło się w jego firmie. Oczywiście oferujemy taką możliwość.

Company employees sharing thoughts and ideas flat vector illustration. Colleagues thinking in team about problem. Brainstorm, startup and teamwork concept

Tematy naszych kursów komputerowych


MS Excel

Szkolenia dla każdej osoby, której praca związana jest z arkuszami kalkulacyjnymi na wszystkich stopniach zaawansowania.

MS VBA - Makra

Często słyszy się o makrach, czasem pojawiają się w przesłanych plikach. Na tym kursie uczymy pisania własnych procedur w języku MS VBA.

MS Word
MS Word

MS Word to zaawansowany edytor (a tak na prawdę procesor tekstu), z którego korzystamy na co dzień. Warto poznać to narzędzie dobrze.

MS Acces

Access to system obsługi relacyjnych baz danych, wchodzący w skład pakietu MS Office. Pokazujemy jak tworzyć bazy danych i jak z nich korzystać.

MS PowerPoint
MS PowerPoint

Prezentacja danych to istotna część raportowania. Dużo zależy od tego jak zaprezentujemy nasze dane i płynące z nich wnioski.

MS Project
MS Project

Tworzenie planu i bieżące śledzenie postępu prac to zadania, dla których stworzony został MS Project. Każdy project manager pwoinien znać to narzędzie.

MS SQL

Zagadnienia instalacji, konfiguracji, aktualizacji servera bazodanowego, czy strojenie/tunning istniejących zapytań/procedur SQL.

MySql
MySql

Administrator wie co to migracja, reorganizacja, archiwizacja, konserwacja, rekonfiguracja, administracja, raportowanie i wizualizacja.

MS Outlook
MS Outlook

Obsługa poczty elektronicznej to bardzo powszechne zajęcie. Program MS Outlook posiada mechanizmy umożliwiające automatyzację tego zajęcia.

Narzędzia Google
Narzędzia Google

Duże możliwości, nawet w bezpłatnej wersji, jakie dają narzędzia firmy Google np. Google Docs czy Gmail, to tematy nad którym warto się pochylić.

Libre/Open Office
LibreOffice
OpenOffice

Darmowe pakiety biurowe to alternatywa dla MS Office. Warto poznać te narzędzia choćby po to, aby wiedzieć jak wymieniać pomiędzy nimi dokumenty.

Podstawy obsługi komputera
Podstawy obsługi komputera - Nemus

Spokojnie i rzeczowo pokażemy, wytłumaczymy i nauczymy korzystania z komputera, laptopa, tabletu czy smartfona każdą chętną osobę.

Grafika komputerowa
Grafika komputerowa

Organizujemy szkolenia związane z obsługą takich programów jak Adobe PhotoShop®, CorelDraw® czy darmowy Gimp. 

Prowadzimy również szkolenia z grafiki inżynierskiej w programie AutoCad®. Nasz trener posiada akredytację AutoDesk® i jest upoważniony do wystawiania certyfikatów.


Pozostałe tematy kursów


Fotografia
Fotografia

Podstawy fotografii cyfrowej i analogowej. Obróbka cyfrowa zdjęć, wywoływanie zdjęć, zajęcia w terenie. To tylko niektóre zagadnienia naszych kursów związanych z fotografią.

Pierwsza pomoc

Kursy pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników medycznych. Jest to wiedza, którą posiąść powinien każdy. Standardowe szkolenie trwa zaledwie 6 godzin, a może uratować komuś życie.
Adobe Systems, Inc.

Nazwy i logo Adobe®, Adobe Photoshop® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Adobe Systems Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Google, Inc.

Nazwy i logo GoogleTM, Google Docs™, Gmail™

Microsoft Corporation

Nazwy i logo Microsoft®, Windows®, SharePoint®, Office®, Word®, PowerPoint®, Excel®, Outlook®, VBA®, MS Project®, MS SQL® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Autodesk, Inc.

Autodesk, AutoCAD, Revit są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Autodesk, Inc., w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.

Corel Corporation

CorelDRAW®, Corel® są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Corel Corporation, w Stanach Zjednoczonychi/lub w innych krajach.

Wszystkie pozostałe rynkowe nazwy marek lub znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.